Website Manager

ENGLEWOOD (FL) YOUTH SOCCER ASSOCIATION / Home of the Fusion competitive teams & Englewood Rays recreational teams

Spring 2018 Practice Schedule

Practice Schedule – REC SPRING 2018

Monday

5:30-6:30PM           U6       Rams-Soravilla                                Field 1A

5:30-6:30PM           U8       Tigers-Mason/White                     Field 2A

5:30-6:30PM           U8       Raiders-Dausy/Abreu                   Field 2B

5:30-6:30PM           U10    Blackhawks-Ragazzone                Field 2C b

5:30-6:30PM           U10    Spartans-Skadal                             Field 2C a

5:30-6:30PM           U10    Ravens-Slicker/Hertz                    Field 1C b

5:30-6:30PM           U12    Blue Devils-Mingrone/Hackett   Field 2D a

5:30-6:30PM           U12    Flames-Martin                                Field 2D b

5:30-6:30PM           U14    Blue Jays-Mauceri                          Field 1D a

5:30-6:30PM           U14    Cardinals-Horvath/Reyes             Field 1D b

 

Tuesday

5:30-6:30PM           U6       Indians-Henthorn                          Field 1A

5:30-6:30PM           U6       Jaguars-                                            Field 1B

5:30-6:30PM           U8       Knights-Kayla/Townsend             Field 2B

5:30-6:30PM           U10    Lancers-Kinsey                               Field 2C a

5:30-6:30PM           U10    Antelopes-Ruiz/McCormick        Field 2C b

5:30-6:30PM           U10    Beavers-Lopez/Brown                  Field 1C b

5:30-6:30PM           U12    Rangers-Rincones/Cortopassi     Field 2D a

5:30-6:30PM           U12    Jayhawks-Seward/Casteel           Field 2D b

5:30-6:30PM           U14    Angels-Lopez/Monroe                  Field 1D a

5:30-6:30PM           U14    Cougars-Cory Day                          Field 1D b


Wednesday

5:30-6:30PM           U6       Colts-Hilbert                                     Field 1B

5:30-6:30PM           U6       Vikings-Slowinski                           Field 1A

5:30-6:30PM           U8       Orioles-Carnell/Crawford            Field 2A

5:30-6:30PM           U10    Blackhawks-Ragazzone                Field 2C b

5:30-6:30PM           U10    Spartans-Skadal                             Field 2C a

5:30-6:30PM           U10    Ravens-Slicker/Hertz                    Field 1C b

5:30-6:30PM           U12    Blue Devils-Mingrone/Hackett   Field 2D a

5:30-6:30PM           U12    Flames-Martin                                Field 2D b

5:30-6:30PM           U14    Blue Jays-Mauceri                          Field 1D a

5:30-6:30PM           U14    Cardinals-Horvath/Reyes             Field 1D b


Thursday

5:30-6:30PM           U6       Eagles -Johnson/Ferjani                Field 1A

5:30-6:30PM           U8       Titans-Palmer                                  Field 2B

5:30-6:30PM           U8       Tornados-Knight/DePersia          Field 2A

5:30-6:30PM           U10    Lancers-Kinsey                               Field 2C a

5:30-6:30PM           U10    Antelopes-Ruiz/McCormick        Field 2C b

5:30-6:30PM           U10    Beavers-Lopez/Brown                  Field 1C b

5:30-6:30PM           U12    Rangers-Rincones/Cortopassi     Field 2D a

5:30-6:30PM           U12    Jayhawks-Seward/Casteel           Field 2D b

5:30-6:30PM           U14    Angels-Lopez/Monroe                  Field 1D a

5:30-6:30PM           U14    Cougars-Cory Day                          Field 1D b